O Firmie

Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA SA oferują Klientom wysokiej jakości wyroby, wytwarzane z najlepszych naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie, surowców, w relatywnie niskiej cenie. Wśród najbardziej znanych, od wielu lat identyfikujących Spółkę na rynku wyrobów, są wafelki oblewane czekoladą w kształcie trójkąta o nazwie Elitesse. Poza tym Firma produkuje szeroką gamę innych asortymentów, jak wafle nieoblewane, inne wafle oblewane czekoladą, wafle w masie czekoladowej, pierniki nadziewane w czekoladzie, w glazurze, w masie czekoladowej, herbatniki czy draże, a wszystko to w wielu smakach i wielu formach podania. Produkty te z powodzeniem znajdują nabywców na wielu rynkach krajowych i zagranicznych.

Spółka współpracuje z kilkudziesięcioma dystrybutorami, z dużymi sieciami handlowymi, a także przeznacza swoje towary na eksport, m.in. do wielu krajów europejskich, arabskich oraz na rynek Kanady i USA. Jednocześnie Firma jest otwarta na nowe rynki zbytu, a jej elastyczność, umiejętność dostosowywania się do potrzeb Klientów oraz dbałość o najwyższą jakość proponowanych produktów, bezpiecznych pod względem zdrowotnym, są ważnym ogniwem działalności Spółki.

Warto podkreślić, że między innymi te czynniki znalazły potwierdzenie w wynikach konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów, promującego producentów i ich wyroby, gdzie Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA SA zostały głosami Konsumentów wybrane do grona producentów najlepszych europejskich wyrobów oferowanych w Polsce w 2010 roku i uhonorowane prestiżowym godłem THE BEST IN POLAND za produkt cukierki-draże. Ponadto detaliści, w organizowanym przez redakcję "Detal Dzisiaj" konkursie o nazwie Towar Roku 2010 w kategorii "cukierki/draże/żelki" uznali drażetki Skawa za produkt, który przyniósł im największy zysk.

    

Wszystkie działania podejmowane przez władze obydwu Spółek, tj. inwestora strategicznego Skawa-BIS Spółka z o.o. oraz ZPC SKAWA SA mają na celu dbałość o umacnianie dotychczasowej pozycji firmy SKAWA na specyficznym i zmiennym rynku słodyczy, a także dążenie do zwiększania udziału Spółki na rynku krajowym i zagranicznym. Posiadane certyfikaty jakościowe zobowiązują Firmę do jej nieustannego rozwoju m.in. poprzez podejmowanie działań inwestycyjnych, w miarę posiadanych możliwości ekonomicznych, mających na celu m.in. doskonalenie systemu jakości oferowanych wyrobów, bowiem nadrzędną wartością Firmy zawsze był i jest Człowiek.