O nas

Bogate portfolio produktów

Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A. oferują wysokiej jakości wyroby – wytwarzane z najlepszych naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie surowców – w korzystnych cenach. Wśród najbardziej znanych produktów, od wielu lat identyfikujących Spółkę na rynku, znajdują się trójkątne wafelki oblewane czekoladą o nazwie Elitesse. Ponadto Firma produkuje szeroką gamę innych wyrobów, tj. wafle nieoblewane, inne wafle oblewane czekoladą, wafle w masie czekoladowej, pierniki nadziewane w czekoladzie, w masie czekoladowej, herbatniki czy draże – a wszystko to w wielu smakach i różnych formach podania. Produkty te z powodzeniem znajdują nabywców na rynku krajowym i wielu rynkach zagranicznych.

Szeroka sieć dystrybucji

Spółka współpracuje z kilkudziesięcioma dystrybutorami, z dużymi sieciami handlowymi, a także przeznacza swoje towary na eksport, m.in. do krajów europejskich, arabskich oraz na rynek Kanady i USA. Jednocześnie Firma jest stale otwarta na nowe rynki zbytu. Wśród istotnych cech charakteryzujących działalność Spółki należy wymienić jej elastyczność, umiejętność dostosowywania się do potrzeb Klientów oraz dbałość o najwyższą jakość proponowanych produktów, z uwzględnieniem wymogów zdrowotnych.

Znana i doceniana

Warto podkreślić, że działalność Firmy została doceniona w konsumenckim Konkursie Jakości Produktów, promującym producentów i ich wyroby, w którym to Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA SA zostały wybrane do grona producentów najlepszych europejskich wyrobów oferowanych w Polsce w 2010 roku i uhonorowane prestiżowym godłem THE BEST IN POLAND za produkt cukierki-draże. Ponadto detaliści uznali drażetki Skawa za produkt, który przyniósł im największy zysk, co przyniosło Firmie zwycięstwo w konkursie Towar Roku 2010, organizowanym przez redakcję magazynu „Detal Dzisiaj”, w kategorii „cukierki/draże/żelki”.

Człowiek na pierwszym miejscu

Wszystkie działania podejmowane przez obecne władze Spółki mają na celu dbałość o umacnianie dotychczasowej pozycji firmy SKAWA na specyficznym i zmiennym rynku słodyczy, a także dążenie do zwiększania udziału Spółki na rynkach krajowym i zagranicznym. Posiadane certyfikaty jakościowe zobowiązują Firmę do nieustannego rozwoju, m.in. poprzez podejmowanie działań inwestycyjnych prowadzących do doskonalenia systemu jakości, co tyczy się nie tylko oferowanych wyrobów, ale również rozwoju związanego z zasobami ludzkimi. Bowiem nadrzędną wartością Firmy zawsze był i wciąż pozostaje Człowiek.